Futko.com Türk futbolseverlere UEFA Ülke Puanları, UEFA Takım Sıralamaları, Türk Takımlarının Avrupa maceraları ve Avrupa Kupaları hakkında daha bir çok bilgiyi bulabileceğiniz bir platformdur.

“Avrupa Kupaları Hakkında HerŞey” sloganıyla yola çıkan ekibimiz Avrupa Kupaları için bir arşiv, bir ansiklopedi olma hedefinde ilerlemek amacı ile özverili bir biçimde çalışmaktadır.

Sitemiz, Türkiye’nin ülke puanını ve takımlarımızın sıralamalarını, en güncel haliyle ve hemen maçların ardından yayınlayarak, Türk futbolseverlerin ülke puanımızı yakından takip edebilmesini sağlayacaktır.

Ayrıca geçmiş sezonları ve geçmişte takımlarımızın ülke puanına yaptığı katkıyı gösteren nostalji sayfalarımız da mevcuttur. 

Uzun yıllardır ülke puanımızı takip ederken bu konuda kaynak bulmada hepimiz zorlandık. Ülke puanı, Türk futbolu için büyük önemde olmasına rağmen az bilinen ve çok az kişi tarafından takip edilen bir konu oldu. Hem bu konudaki kaynak açığını kapatmak hem de ülke puanı hakkında bilgilendirme yapmak ve Türk futbolseverlerin yakından takip edebileceği bir platform oluşturmak için  bu siteyi kurduk.

Sizlerin soru, görüş ve tavsiyeleri bizler için değerlidir. Bize futkoiletisim@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.